Blog Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Hakkında Yanlış Bilinenler

  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu çocuklarda görülür, yetişkinlerde görülmez.

DEHB yetişkinleri de etkiler. Dikkat eksikliği olan çocuklar yetişkin olduklarında gereken sorumluluklarını istenilen şekilde yerine getirmekte zorlanırlar.Randevularını, faturalarını unutabilirler. Bir işi bitirmeleri gerektiğinde zaman planlaması yapmakta zorlanırlar. Bu yüzden erken yaşta ihtiyaçları olan tedavi ve eğitim desteğini almaları çok önemlidir.

  • DEHB sadece okul başarısını etkiler.

DEHB’de iyileşme demek sadece okulda başarılı olmak, iyi notlar almak ve dersi dinlemek demek değildir. DEHB bireyin tüm  gelişimini etkiler, bu yüzden gelişim alanları da dikkatle takip edilmelidir.

  • Çocuğum sevdiği şeyleri dikkati dağılmadan uzun süre yapıyor. Dikkat Eksikliği olsa bunu yapamaz.

Çocuk dikkatini bir konuya yoğunlaştırıp onunla çok fazla zaman geçirebilir. Bu Dikkat Eksikliği olmadığı anlamına gelmez, diğer konularda dikkati nasıl ona bakılmalıdır.

  • Kullanılan ilaçlar ekstra odaklanma sağlar.

İlaçlar DEHB’si olmayan insanlar kadar odaklanmalarını sağlar. Başarılı ve verimli bir çözüm için  özel eğitim desteği mutlaka gereklidir.

DEHB’li çocuklarımızla yaptığımız eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak ya da çocuğunuzu eğitime başlatmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u9584970/public_html/wp-content/themes/celeste/views/prev_next.php on line 10
previous
Otizmli Çocuklar ve İletişim

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u9584970/public_html/wp-content/themes/celeste/views/prev_next.php on line 36
next
Down Sendromu