Home Aile Görüşleri

Çiğdem Buzul – Konuşma ve Dil Terapisi

Aile Görüşleri

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Okuma yazma öncesi aldığımız yönlendirme hayatımızı kolaylaştırdı 

“Çiğdem Hanım’a 6,5 yaşındaki oğlumun L sesleri ile ilgili sorunları için gittik. Kendisi alanında son derece profesyonel biri. Birkaç seans içinde önemli ilerlemeler kaydettik. Yaklaşık altı seansta bu konudaki sorunumuz tamamen halloldu diyebilirim. Çocuklara yaklaşımı, danışmak istediğimiz konularda hızlı geri dönüşü sayesinde ilerlememiz kolay oldu. Okuma-yazma öğrenme öncesi Çiğdem Hanım’ın yönlendirmeleri hayatımızı kolaylaştırdı. Konuşma ile ilgili destek almak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim.”

Gül O.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çocuğumun kekemelik sorununda ilerleme kaydettik

“Çiğdem Hanıma bu sitedeki tavsiyeler üzerine gittik ve tanıdığımıza çok memnun olduk. Dört ay süren seanslar sonrasında 5 yaşındaki oğlumuzun kekemelik sorununda önemli ölçüde ilerleme sağladık. Ayrıca konuşma eğitimi dışında nasıl davranmamız gerektiği konusunda da çok yardımcı oldu. Bu sayede yaşadığını, hislerini, ne istediğini anlatabilen bir oğlumuz var artık. Şu an şimdiye kadar öğrendiklerimizi pratik yapma aşamasındayız ve gayet olumlu. İlerleyen zamanlarda kontrol için tekrar görüşmek üzere sözleştik. Kendisine çok teşekkür ederiz.”

Bora Ç.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Ç, ş, r, l telaffuzları düzeldi 

“Sayın Çiğdem Buzul sayesinde oğlumuzun artikülasyon problemi çözüme kavuştu. 6 yaşındaki oğlumun /ç,ş,r,l/ gibi harf telaffuz sorunlarının çözülmesine sağladığı katkıdan dolayı kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

Ufuk D.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Kızımın otizm tanısını beraber kaldırdık

“Sevgili Çiğdem Hanım’la yolumuz kızım 25 aylıkken kesişti. Sayesinde kızıma konulmuş olan otizm tanısını yaklaşık 3 yıl süren bir mücadeleyle atlattık. Kızımın ve bizim hayatımızda kendisi bir dönüm noktası olmuştur. Yaklaşımları, işine olan saygısı ve sevgisi evladımda büyük farklar yarattı. Çiğdem Hanımı ve yaptıklarını anlatmaya ne bu web sitesi ne de zaman yeter. Bugün kızım 3 yabancı dil konuşan 12 yaşında bir birey oldu. Çiğdem Hanım ise her zaman dualarımızda, hakkı ödenmez. Seni Seviyoruz.”

M.Ç.G

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Özgüven sorununu beraber aştık 

“4 yaşındaki kızımın konuşma sorunları vardı. Kızım okul içi sosyalliği ve özgüven yetersizliği ile çok sorun yaşamıştı, sadece arkadaşlarıyla etkinlik yapıyor ve diyalogda bulunmuyordu. Çiğdem Hanım’ın tavsiye ve teşhisi ile birlikte olumlu yol kat ettik. Altı ay içinde bizi çok güzel bir noktaya getirdi. Kızım artık okulda ve dışarda daha çok sosyalleşiyor, konuşmaları anlaşıldığı için özgüven kazandı.”

F.K

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Artık evladıma daha fazla yardımcı olabiliyorum 

“Otizmli kızım, 8 yaşında Çiğdem Buzul’la karşılaştıktan sonra inanılmaz değişiklikler yaşadı. Hiç konuşmuyordu konuşmaya başladı. Artık anlamlı cevaplar veriyor, okuma yazma biliyor, kaynaştırma eğitimi alıyor ve ikinci sınıfa gidiyor. Otizmli aileler çok iyi bilirler, otizmli bir çocuğu anlamak çok güçtür, Çiğdem Buzul benim kızımı tanımamı, onun duygu ve düşüncelerini anlamamı sağlayarak evladıma daha fazla yardımcı olmamı sağladı. Kendisine ve ekibine her zaman minnettar olacağım. Çok nezih bir ortamda, çayınızı yudumlarken çocuğunuzu bekliyorsunuz, aile eğitimi alıyorsunuz. Bu kurumda profesyonel eğitim, ilgi, şefkat ve sevgi buluyor çocuklar. Eğer benim gibi otizmli çocuğunuz varsa Çiğdem Buzul en doğru adres hiç düşünmeyin gidin size mutlaka yardımcı olacaklardır. Özel eğitim uzmanı ve Çiğdem Buzul ekip olarak beklentinizin üstünde bir çalışma sergileyecektir.”

Berrin E.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Kısa sürede bizi çok mutlu ettiniz 

“Kıvanç önceden yapamadığı bir sürü davranışı buradaki eğitimden sonra yapmaya başladı, umarım ki bu kısa sürede bu kadar ilerleme gösterdiyse gelecekte daha çok ilerleme olacaktır. Sayın Çiğdem Hanım ve özel eğitim uzmanı bu kısa sürede bile bizi çok mutlu ettiniz, sizlere çok teşekkür ederiz. İnanıyorum sizler de bizler kadar mutlusunuz. Her başarı sizleri daha ileriye taşıyacaktır. Otizmli torunu olan bir babaanne olarak, yaşadıklarımı herkesten çok daha iyi anladığınızı düşünüyorum. Siz ve sizler gibi eğitimcilere uzun ömür, mutluluk ve sağlık diliyorum. Yolunuz ve yolumuz açık olsun. Her şey için sonsuz teşekkürler.”

Emine Ö.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Her dersin geri dönüşü çok hızlı oldu 

Bugün Çiğdem Hoca ve özel eğitim uzmanımızla son dersimizi yapıyoruz. Ben ve Evlin hocalarımıza çok şey borçluyuz. Çocuğunuzu içiniz rahat bir şekilde güvendiğiniz insanlara teslim etmek ve sonuçlarını en iyi şekilde ve en kısa zamanda almak güven eksikliği yaşayan, okula adapte olamayan, kimilerine göre diğer çocuklarda olumsuz anlamda eksiği olan çocukların anneleri için bulunmaz nimettir. Buraya geldiğimiz ilk gün Çiğdem Hoca’mla konuştuğumda doğru yerde olduğumu anladım. Karşımda kendinden emin, kararlı, olabilecekleri en açık şekilde ve net ifade eden, lafı dolandırmadan anlatan bir hoca olması burada olmamızın en büyük nedeni. Neyse o yani ne eksik ne de fazla. Aldığımız her dersin geri dönüşü çok hızlı oldu. Daha önce başka bir okul mu deneseniz acaba diyen öğretmenlerimiz bugün her şey yolunda, eksik yok demekte. Zaten kendim bu hızlı gelişimin en büyük tanığıyım. Ben ve kızım Çiğdem Hoca’yı tanımaktan dolayı çok mutluyuz. Çocukların birlikte çalıştıkları öğretmenlerini sevmeleri ilk başarılı adımdır bence. Çok severek geldik biz. Bugün burada son dersimizi yapıp ayrılmak biraz garip bir duygu uyandırıyor. Alışmak, sevmek, rahatlık, güven biz bunları hissettik. Başarmanın verdiği sevinç ayrılmanın verdiği burukluk var. Umarım bundan sonraki hayatımızda da yollarımız bir şekilde kesişir. (Farklı sebepler dolayı tabii:)) Kızım ve kendim adıma size çok teşekkür ediyorum. Sizde bizi unutmayın.

Dilek Y.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Yanlış davranışlarımızı fark ettik 

“Oğlumuz 3 yaşında geniz ameliyatı oldu. 5 yaşına kadar konuşmasındaki bozuklukların düzeleceğini düşündük. Ancak yaşıtlarına göre konuşmada geri kaldığını fark edince profesyonel yardım almaya karar verdik. Çiğdem Hanım’a internetten ulaştık. Önce Poyraz’ı değerlendirdi ve eğitime başladık. Zaman geçtikçe bizim yanlış davranışlarımızı fark etmeye başladık ve nasıl davranmamız gerektiği konusunda Çiğdem Hanım bize eğitim verdi. Beraber yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda artık oğlumuz kendisini rahatlıkla ifade edebiliyor. Bize ve oğlumuza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkürler Çiğdem Hanım. Sevgi ve Saygılarımızla”

Poyraz G.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Artık k ve g seslerinden korkmuyoruz 

“Bugün 6 haftadan sonra son dersimizi yaptık. Toplamda 4,5 saate denk gelen 6 seansımızı bitirdik. İlk geldiğimiz zaman daha dün gibi vakit su gibi geçmiş meğerse. İlk geldiğimizde nasıl da gözüm korkmuştu oysa… İlk sorduğum soru ne kadar sürecek acaba olmuştu. Oğlum ve ben buraya gelmeyi çok sevdik. Hiç de sıkılmadık. En önemlisi de sonuca ulaştık. Artık k ve g seslerinden korkmuyoruz, konuşması düzeldi, anlaşılır oldu, bebeksilikten kurtuldu. Soru işaretleriyle dolu bir kafayla gelmiştim, daha ilk ders sonunda gördüğüm ilerlemeye inanamadım. Şimdi ise, sonuca ulaşmış bir şekilde son dersimizi yapıyoruz. Çok çok teşekkürler Çiğdem Hoca, sizi çok sevdik :)”

S.Ç.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Pozitif yaklaşım ve sıcak ilişki takdire değer 

“İkiz torunlarım Alp ve Yiğit ile katıldığımız çalışmalarda başarılı sonuçlar aldık. Ulaştığımız başarılardan mutlu olduk. Çiğdem Hanım’ın pozitif yaklaşımını, özellikle öğrencilerine karşı sıcak ilişkisi, mesleki başarısı takdire değer. Tebrikler, başarılar”

Yaşar Ö.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Oğlumun hoşuna gitmez diye düşündük ama öyle olmadı 

“Ömer ile yaklaşık 4,5 aydır Çiğdem Hocamızla tanışıyoruz. Haftada iki gün buraya gelmek en çok Ömer’in hoşuna gitmez zannettik ama hiç öyle olmadı. Sanırım belli bir sistemin içinde çalışmayı o da sevdi, üstelik o da eskisi gibi konuşmadığının farkında ve bunun güvenini duyuyor. Bugün son dersimiz, Ömer 6 yaşında 2,5 ay sonra ilkokula başlayacak, orada yeni arkadaşlarla ve öğretmenlerle tanışacak. Kendine güvenin belki de hayatta en gerekli olduğu zaman bunun eksikliğini çekmeyecek, en azından konuştuğunda anlaşılma konusunda.Teşekkürler Çiğdem Hocam”

Zeynep-Mehmet G.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çocuklarla nasıl diyalog kurulacağını biliyorlar 

“Oğlumun artikülasyon bozukluğu sorunu sebebiyle geçen sene iki konuşma merkezi ile çalıştık fakat sonuç hep olumsuz oldu, hiçbir gelişme kaydedemedik. Bu yıl okulumuzun tavsiyesi ile Çiğdem Hanım’la tanıştık ve sonuçtan çok memnunuz. Çiğdem Hanım’ın gerçekten işini iyi yaptığını ve çocuklarla nasıl diyalog kuracağını bildiğini düşünüyorum. Bizim için en önemlisi Yakup’un derslere severek gelmesiydi. Bu sefer sevdi, istedi ve başardı. Emeğiniz için teşekkür ederiz.”

B.Ö

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Oğlum artık kendine güveniyor 

“Mete’nin konuşma problemi için geldiğimiz Çiğdem Hanımla güzel bir yol kat ettik. Özel eğitim uzmanımız da bu eğitimin içinde yer alması Mete’nin kendine güvenmesini sağladı. Akademik açıdan sistemli bir yola girdi, daha da gelişmesi için bizlere de örnek alabileceğimiz model oldu. Kendisine kısa sürede kat etiğimiz yol için teşekkür ederiz. Çiğdem Hocayla çalışmalarımıza bir süre daha devam edeceğiz.”

Cüneyt T.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Özel eğitimin sadece engelli çocuklar için olmadığını öğrendim 

“Oğlum okurken ve yazarken bazı sesleri birbirine karıştırıyordu. Anlaşılamamaktan ve doğru yazdığını düşünürken yanlış yazdığını görmekten dolay üzülüyordu. Çiğdem Hanim ile tanıştık ve özel eğitim uzmanı ile çalışması gerektiğini söyledi. Önce şaşırdım ve önyargılı yaklaştım çünkü özel eğitimin sadece engelli çocuklarla yapıldığını düşünüyordum. Okulumuzun da tavsiyesi ile çalışmaya başladık ve çok kısa sürede sorun ortadan kalktı. Bugün son dersimiz, oğlum ve biz de kısa surede sorun ortadan kalktığı için daha mutluyuz. Çiğdem Hanim ve ekibine çok teşekkür ederiz.”

C.O.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çok yararlı bir terapi 

“Çiğdem Hanım’dan çok memnunuz. Çok sıcak kanlı ve iletişimi çok iyi. Gerçekten çok yararlı bir terapi oldu. Herkese tavsiye ederim kesinlikle doğru adres olduğunu düşünüyorum.”

Tekin S.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çocuğumun gizli becerileri ortaya çıktı 

“Çiğdem Hanıma çocuğumuza verdiği önemli desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. İşini çok profesyonelce yapan, teşhisi nokta atış yapıp ortan ilerleyen uzman bir hekim. Çocukların gizli becerilerini ve gelişimini ortaya çıkaran çok değerli bir iş erbabı. Adres belli aramaya gerek yok tekrardan çok teşekkürler.”

Kıvanç K.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Sadece sekiz ders sonrasında oğlum artık daha sakin ve konuşuyor 

“Çiğdem Hanımı internetten araştırma yaparken buldum ve yorumları okuyunca tamam aradığım doktoru buldum dedim. İşinin ehli Allah razı olsun bizim en büyük şansımız. Oğlum 3,5 yaşında konuşmuyor ve çok hırçın, agresif. Derdini anlatamayınca daha çok sinirleniyordu ve biz ne yapacağımızı şaşırmış durumdaydık. Sadece 8 derste bile mükemmel gelişmeler var. Oğlum sakinleşmeye başladı, basit kelimeleri konuşmaya başladı bile. Teşekkürler Çiğdem Hanım.”

F.K.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Erken teşhis ve doğru terapist size zaman kazandırıyor 

“Çiğdem Hanım’a oğullarımın k, g, r, l sesleri kısaca artikülasyon sorunu için gittik. İki kardeş kısa süre geçmesine rağmen bir sürü yol aldı. Daha önce başka terapistlere aylarca gidip hiçbir sonuç alamamış olunca doğru kişinin Çiğdem Hanım olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ne kadar erken ve doğru kişiyle başlarsanız sonuca hızla ulaşırsınız. Her şey için sonsuz teşekkürler, kesinlikle tavsiyemdir.”

G. B.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çocuğumun ihtiyacı neyse onun üzerinde çalıştık 

“Marmara Üniversitesi öğrenciler üzerinden bir araştırma yapılırken beni yönlendirdiler. Çok eski bir tanışıklığımız var. Marmara Üniversitesi Küçük Adımlar programı yapılıyordu. Uzun dönem onun bilgilerinden faydalandık. Alanında çok iyi eğitim almış biri. Amerika’da 4 yıl boyunca konuşma ve dil terapisi eğitimi almış. Çocuğumla ilgili hem konuşma hem de davranışla ilgili destek aldık. Ne yapılması gerekiyorsa onun üzerinde çalışma yapıyor, eğer kendi alanında değilse doğru yönlendirme yapıyor. Kendisi çocuklar için tamamıyla doğru adres. Başkalarına tavsiye ediyorum. İnsan olarak çok iyi biri ve eğitim anlamında çok çok başarılı.”

S.D.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Rahatlıkla ulaşabiliyor, yanıt alabiliyorum 

“İnternetten araştırma yaparak ulaştım. Yaklaşık üç aydır birlikteyiz. Her yönde olumlu sonuçlar aldık. Konuşmamızda bir gecikme yaşadığımız için başvurmak istedik ve çok da güzel gidiyor. Keyifli vakit geçirerek seanslarımız devam ediyor. İstediğim her vakitte ulaşabiliyorum. Rahatlıkla cevap alıyorum. Başkalarına tavsiye ederim. Kendisine de çok teşekkür ederim.”

Özlem Ş.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Oğlum sıkılabilirdi ama oyunla iletişim kurdu 

“Beraber 13-14 seans yaptık, çok memnunuz. Sorunumuz tamamen çözülene kadar da devam edeceğiz. Bize karşı çok nazik ve anlayışlı oldu. Oğlum 5,5 yaşında sıkılabilirdi, Çiğdem Hanım oyunlarla iletişim kurdu. Çocuklarla iletişimi çok kuvvetli. Herkese tavsiye ederim.”

Ç.R.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Oğlum artık nerede yanlış yaptığının farkında 

“Biz yaklaşık 4 aydır gidiyoruz. Oğlum artık nerede yanlış yaptığının farkında, çok dikkat ederek konuşuyor. Bizim evde, çok destek vermememize rağmen gerçekten bir gelişme kaydetti. Çiğdem Hanım işini ciddiye alan bir uzman, prensipli, disiplinli ve istikrarlı bir şekilde ilerliyoruz. Gayet memnunuz kendisinden. Herkese tavsiye ederim kendisi de bilindik bir uzman zaten.”

D.Y.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

On seansta başarılı olduk 

“Çiğdem Hanımdan gayet memnun kaldık. Büyük oğlumla başladık. 10 seansta başarılı olduk. Şimdi diğer oğlum için gidiyoruz. O da iyi olacak inanıyorum. Çiğdem Hanım’ın çocuklarla iletişimi çok güzel. Herkese tavsiye ederim.”

M.Ş.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Akademik eğitimle epey yol kat ettik 

“Merhabalar… Oğlum konuşmasında ve okumasındaki bazı harfleri ifade edemiyordu. Bu durumun düzelebilmesi için konusunda uzman ve deneyimli dil terapistinden destek alma kararıyla Çiğdem Hanım ile tanıştık. Üçüncü ayımızdayız. Oğlumun almış olduğu akademik eğitim sayesinde epey yol kat ettik. Çiğdem Hanımın emeğine, desteğine, güzel yüreğine teşekkür ederiz. Kesinlikle doğru adrestir.”

M.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çocuğumun iletişimi artık daha güçlü 

“Çiğdem Hanım’a oğlumun anaokulu pedagogunun tavsiyesi ile gittik. Oğlum 4,5 yaşında ve yaşına göre yapılan gelişim testlerinde özellikle iletişimde zayıf çıkıyordu. Okula gitmek istemiyordu, konuşmakta zorlanıyordu, konuşması zayıftı ve bazı sesleri çıkaramıyordu. Bu doğrultuda konuşma terapisi desteği aldık, bazı harfler için çalıştık. Sosyal tarafını da geliştirecek şekilde bazı oyunlarla bazı aktivitelerle iyileşmeler oldu. 2,5 aydır gidiyoruz. Çocuğumuz okuluyla ilgili olumlu, aktivitelere katılıyor. Çok memnun kaldık. Tabii bu başlangıç devam edeceğiz. Herkese tavsiye ederiz.”

D.A.Ö

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Dikkat dağınıklığı problemi azaldı 

“Çiğdem Hanım ile kızımıza okul arayışı içerisindeyken tanıştık. Konuşma geriliği olan kızımın okula başlaması konusunda tedirginliklerimiz vardı. Bütün problemlerimizi, büyük sabır ve anlayışla dinleyip ne yapmamız gerektiği yönünde bize çok büyük bir güven vererek destek oldu, halen de oluyor. Kızım eğitim alanında çok yol kat etti, dikkat dağınıklığı problemimiz azaldı. Tüm bunların konuşmasına da yansıyacağına eminiz. Çiğdem Hanım’ın bilgi ve tecrübesine güvenimiz tam. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler. Kesinlikle en doğru adres.”

A.Y.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çok kısa sürede üç kelimenin ötesine geçtik 

“2 yaşında sadece üç kelime söyleyebilen kızım için tanıştık Çiğdem Hanımla. Çok kısa zamanda iki kelimelik cümlelere bile geçti kızımız. Her çocuğa özel terapi uygulaması bizim için en beğendiği yönü oldu. Hangi alana ilgisi varsa o konuda oyunlaştırarak terapilerimizi devam ettiriyor. Ağlayarak giren kızım şimdi gülücüklerle girip, gülücüklerle ayrılıyor oradan.”

N.A.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çocuğumun konuşması anlaşılır hale geldi, arkadaşları ile ilişkileri düzeldi 

“Çiğdem Hanıma 5 yaşındaki oğlumun artikülasyon problemi nedeniyle geldik. Titiz bir anne olarak doğru adreste olduğumu ilk görüşmede anladım. Mükemmel bir terapist, çocuklara yaklaşımı süper. Oğlum da kendisini çok sevdi. Terapiler sayesinde oğlumun konuşması anlaşılır hale geldi, kendine güveni arttı, arkadaşlık ilişkileri düzeldi. Bu sorunu yaşayan tüm ailelere Çiğdem Hanımı tavsiye ediyorum. Verdiği emekler için kendisine çok teşekkür ediyoruz. İyi ki Çiğdem Hanımı tanımışız.”

M.Ç.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Altı ayda kızımın konuşmasındaki takılmaları çözdük 

“Çiğdem Hanımla kızımın okula başlamasına kısa süre kala, konuşmada takılma nedeniyle tanıştık. Altı ay sonunda sorun neredeyse tamamen geçti. Bizim için en önemlisi konuşmadaki fiziksel sorunun giderilmesinin yanı sıra psikolojik kök nedenine de inip o konuda da yardımcı olmasıydı. Kızım hala 1-5, 2 ayda bir kedisiyle görüşüyor ve bu ona kendisini güvende hissettiriyor. Kendisine yardım eden kişinin varlığı onun için çok önemli. Çiğdem Hanıma çok teşekkür ediyoruz.”

Ayşe Naz Ş.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Doğru iletişim ve güven sonucu oğlum konuşmaya başladı 

“Merhaba, Çiğdem Hanımı bir yakınımızın referansı ile tanıma fırsatı bulduk. 2,5 yaşında henüz konuşmayan oğlumuz için kendisinin danışanı olduk. Oğlumuzla son derece hızlı bir şekilde sağlıklı iletişim kurdu, konuşma problemini dört ay gibi kısa bir sürede aştık. Oğlumuzun fiziksel bir engeli yoktu ancak bir şekilde konuşma hevesi kırılmıştı, yaşı gelmesine rağmen hiçbir konuşma istekliliği göstermiyordu. Çiğdem Hanım doğru iletişimle ve güven ilişkisi içerisinde sorunumuzu hızla çözüme kavuşturdu. Ekibini doğru kuran, işine son derece konsantre ve takibi yüksek bir danışman olduğunu düşünüyor, kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

B.T.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Konuşma geriliği ve davranış bozukluğu düzeldi 

“Tavsiye üzerine tanıştığımız Çiğdem Hanım, oğlumun konuşma geriliğinde ve davranış bozukluklarını gidermede bize çok yardımcı oldu. Hala devam eden terapi sürecimizde, hem sorunlarımızı çözmek üzerine yol kat ettik; hem de çocuk gelişimi konusunda birçok bilgi edindik. Kendisine teşekkür ederiz.”

A

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Oğlumuzun artikülasyon sorunu okulda bizi olumsuz etkiliyordu 

“Oğlumuzun artikülasyon sorunu vardı, büyük bir özenle ve sabırla Çiğdem Hanım bu sorunu çözdü. Bu durum okulda da bizi olumsuz etkiliyordu ve şu an hiçbir sorunumuz kalmadı. Tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum. Tekrar çok teşekkürler.”

B.A.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

K, r ve t arık sorun değil 

“Merhaba Çiğdem Hanım ile k, r ve t harfleri artık sorun olmaktan çıktı. Sadece dil ve konuşma alanında değil, çocuk gelişimi konusundaki bilgisiyle de bize çok yardımcı oldu. Kendisi konusunda tam bir uzman.”

E.B.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Kızım, okulda ve sosyal hayatında daha mutlu 

“Çiğdem Hanım ile ilk kez kızım 2,5 yaşında iken tanıştık. Konuşma terapisi aldığımız bu süreçte Çiğdem Hanım ve ekibi sıkıntılarımızı kısa sürede aşmamızı sağladı. Aradan sekiz yıl geçtikten sonra kızımın davranış bozuklukları ve sınav kaygısı nedeniyle yeniden çalışmaya başladık. Şu an okulda ve sosyal hayatında daha mutlu, bizimle sağlıklı iletişimi olan bir kızım var. Kaygılarını da aşmış görünüyor. Önyargısız yaklaşımı, karşılıklı güvene dayalı iletişim anlayışı profesyonelliği ile Çiğdem Hanım yine hayatımızda keskin bir dönemeci doğru bir şekilde almamızı sağladı. Bir anne olarak size her zaman sonsuz teşekkür borçlu olacağım. Çok teşekkür ederim.”

H.A.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Kısa sürede olumlu sonuçlara ulaştık 

“Oğlum konuşmakta gecikince arkadaş tavsiyesi ile Çiğdem Hanıma gittik. Kısa sürede çok olumlu sonuçlar aldık. Hem kendisine hem de ekibine sonsuz teşekkürler.”

A.K.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Sadece konuşma değil, davranışta da ilerledik 

“Tavsiye üzerine tanıştık Çiğdem Hanımla. Kızım konuşmada çok gecikmişti. Kısa sürede sadece konuşmada değil, davranışta da çok yol aldık sayesinde. Biz tavsiye etmiyoruz direkt gidiyoruz diyoruz artık soranlara.”

G.Ö.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Zor zamanlarda yol gösterimiz oldu 

“Çiğdem Hanım 11 yıldır 18 yaşındaki otizmli kardeşimin eğitim ve öğretiminde bize çok destek oldu. Hem kardeşimde büyük ilerlemeler kaydettik hem aile olarak bize zor zamanlarda yol gösterici aynı zamanda en büyük destekçimiz oldu. Allah razı olsun. Herkese tavsiye ederiz. Çiğdem Hanım güvenip de gidip karşılığını fazlasıyla alacağınız en doğru adres.”

S.R.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çıkmaza geldiğimizde hem oğlumun hem de bizim hayat danışmanımız oldu 

“Çiğdem Buzul en çıkmazda olduğumuz zamanda hayatımıza girdi ve sadece oğlumun değil bizim de hayat danışmanımız oldu. Ailece kendisine çok şey borçluyuz. Oğlumun en zor ve en ağır döneminde bile hiç elimizi bırakmadı. Yılmadan, bıkmadan kişiye özel eğitim planını uyguladı. Şimdi oğlumla girdiğimiz her ortamda ne kadar iyi eğitim almış, çok iyi durumda bir otizmli genç yorumları alıyoruz. Çiğdem Hanımın aldığı eğitim ve kişiliğiyle harmanladığı mesleğinde daha birçok aileye umut ışığı olmaya devam edecek ve başarılarını mutlulukla izleyeceğiz.”

Y.K.T

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Biz de kendi üzerimize düşeni yaptığımızda ilerleme hızlı oldu 

“5,5 yaşındaki oğlumuzun konuşma sorunları için altı aya yakın Çiğdem Hanımla çalıştık. Sorunların tamamı halloldu. Çiğdem Hanım tüm süreci bizi yani aileyi bilgilendirerek ve eğiterek yürüttü. Her seansımızda net bir ilerleme sağladık. Biz de kendi üzerimize düşeni yaptığımızda ilerleme daha da hızlanıyordu. Kendisinden çok memnun kaldık. Ayrıca çocuğumuzla da çok dengeli bir ilişki kurduğunu söylemeliyim. Hem disiplini sağlayan hem de aynı zaman da seven bir profesyonel tavrı var. Hem mesleki tecrübesi hem de kişilik olarak çok takdir ettik.”

M.G.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Otizmli kızım bugün bambaşka 

“Çiğdem Hanım uzmanlık alanında bir numara bence. Otizmli kızımın bugünkü duruma gelmesinde çok büyük emeği var. Bilgisi, çalışmaları, yönlendirmesi ve mütevazi kimliğiyle örnek bir uzman ve doğru adres.”

T.B.E

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Çocuğumun kekemelik sorununda ilerleme kaydettik 

“Çiğdem Hanıma bu sitedeki tavsiyeler üzerine gittik ve tanıdığımıza çok memnun olduk. Dört ay süren seanslar sonrasında 5 yaşındaki oğlumuzun kekemelik sorununda önemli ölçüde ilerleme sağladık. Ayrıca konuşma eğitimi dışında nasıl davranmamız gerektiği konusunda da çok yardımcı oldu. Bu sayede yaşadığını, hislerini, ne istediğini anlatabilen bir oğlumuz var artık. Şu an şimdiye kadar öğrendiklerimizi pratik yapma aşamasındayız ve gayet olumlu. İlerleyen zamanlarda kontrol için tekrar görüşmek üzere sözleştik. Kendisine çok teşekkür ederiz.”

Bora Ç.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Her Cumartesi sadece bir saatlik terapi kızıma çok iyi geldi 

“Merhaba, Çiğdem Hanım ile tanışmamız kızım 2.5 yaşında olan kızımızın konuşma geriliği yaşaması ile başladı. Her cumartesi bir saat kızımızı Çiğdem Hanımın yetenekli ellerine teslim ettik. Kendisi sabrı ve güler yüzü ile kızımızın hakkından gelmeyi başardı. Seanslarında yaptığı aktiviteler ve oyunlarla kızımızda kısa sürede hem sözel hem danışsal yönde olumlu değişimler oldu. Güzel kızımız şu an 3 yaşında ve artık kendini ifade etmeye başladı. Bu da Çiğdem Hanımın bize verdiği en güzel hediye oldu. Teşekkürler Çiğdem Hanım.”

Selva Ö.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Artık kendisini daha rahat ifade ediyor 

“Bu yıl birinci sınıfa başlayan oğlum Muhammed Ali konuşurken çok hızlı konuşuyor, bazı harfleri hiç çıkartamıyor ve hızlı konuşurken de takılmalar oluyordu. Öğretmenimizin de uyarısı ile profesyonel bir destek almaya karar verdik. Hemen bir konuşma terapisti aramaya karar başladık ve evimize yakın bir yer bulduk. Randevu alıp görüştük ama içimiz rahat etmedi. İşini seven, çocuğumuzu emanet edebileceğimiz kişinin profesyonel olmasını istiyorduk. Araştırmalarımız sonucunda Çiğdem Hanım ile tanıştık ve ilk görüşmemizde tecrübesi ve bilgi birikimi ile sorunumuzu burada çözebileceğimiz kanaati oluştu ve hemen çalışmalara başladık. Kısa süre içinde çok olumlu gelişmeler oldu ve kullanamadığı harfleri kullanmaya başladı. Artık kendisini daha iyi ifade etmeye başladı. Teşekkürler Çiğdem Hanım.”

Fatih D.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Düzenli çalışma ile yol kat ettik 

“Merhaba, 7 yaşındaki oğlum ikinci sınıfa başlayacağı zaman ciddi boyutta takılma sorunu yaşamaya başladı. Tavsiye üzerine bir konuşma terapistine gittik. Bizde bıraktığı izlenim bir fayda alamayacağımız noktasında olunca tekrar arayışa girdik ve Çiğdem Hanım ile karşılaştık. Dört aylık düzenli bir çalışma sonrası çok yol kat ettik. Önemli olduğunu düşündüğüm bir nokta da çocuklarla kurabildiği iletişim becerisi. Konusuna hakim, yüksek yetkinlikleri olan, yardım alabileceğiniz iyi bir profesyonel Çiğdem Hanım. Kendisine teşekkürü borç biliriz. Saygılarımla.”

D.D.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Kafamdaki soruları Çiğdem Hanım’ın güzel ve güçlü iletişimi yok etti 

“Çiğdem Hanım’la uzun araştırmalarımız sonucunda yollarımız kesişti. Kızımın çıkaramadığı sesler sebebi ile konuşmasının anlaşılırlığı azdı. İlk zamanlarda kafam, kızım nasıl karşılayacak, ne kadar sürecek, sonuç alabilecek miyiz gibi sorularla doluydu. Fakat Çiğdem Hanım’ın çocuklarla kurduğu güzel ve güçlü iletişim sayesinde kızım çok mutlu ve istekli gitti her seferinde. Böyle olunca süreç çok kolay geçti. Aldığımız sonuçlar da harika. Kızımın konuşmasının anlaşılırlığı çok arttı ve artık insanlar anlasın diye tekrarlamak zorunda kalmıyorum. Ek olarak kalem tutuşuna bile destek olan Çiğdem Hanım’a tüm içtenliğimle gönülden teşekkür ederim.”

Selman T.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Down sendromlu oğlum terapi günün iple çekiyor 

“Down sendromlu oğlumuz için konuşma terapisti ararken Çiğdem Hanımla tanıştık ve gerçekten çok memnun kaldık. İlgi alaka bilgi her şey güzel oğlum her pazarı iple çekiyor Çiğdem Buzul Danışmanlığa gitmek için. Çok teşekkürler Çiğdem Hanım…”

Sezer Y.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Her çocuk için farklı tekniği var 

“Anaokulu öğretmenimiz tavsiye etti. Yaklaşık 1,5 yıl devam ettik ve seanslar sonlandı. Yapılan yöntemle olumlu sonuçlar aldık. Konuşma ile ilgili problemimiz vardı, sorunumuz çözüldü. İşinde oldukça profesyonel. Çiğdem Hanım’ın tecrübeleri sonucunda ilerledik. Danışandan önce ailelerle de görüşme sağladı. Gerçekten konuşma problemi olan çocuklar için tek duayen kişi. Her çocuk için farklı bir tekniği oluyor. Rahatlıkla önereceğim doğru adres.”

Öykü A.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Otizmli oğlumun ilk ve tek güvendiği terapist 

“İyi ki varsınız Çiğdem hocam. Otizmli oğlumun ilk ve tek güvendiği uzman oldunuz:-) İlk baştan itibaren, otizminden önce, onun bir çocuk olduğunu bize hep hatırlattınız. Bugün sizin sayenizde kendine güvenli bir ergen oldu! Sonsuz teşekkürlerimle.”

M.A.T

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Konuşma terapisinin ötesinde destek aldık

“5 yaşındaki oğlumun artikülasyon konusunda destek alması gerekince, yaptığım bütün araştırmalarda tek isim çıktı karşıma; Çiğdem Buzul. Çok şükür iyi ki Çiğdem Hanım ile tanışıp, çalışmışız. Konuşma terapisinin çok ötesinde bir destek aldık. Oğlumu okulundan, hatta anne olarak benden bile daha iyi çözdü, yönlendirdi, baştan yarattı. Çocuklara olan inancı, desteği, onlarla iletişimi inanılmaz. Ayrıca bu devirde artık pek de bulunmayan çok dürüst kişiliği ve cesareti ile her türlü kaygıdan uzak, sadece çocukların faydasını gözetiyor, onları her şeyin üzerinde tutup, kolluyor. Merkezinde her konu ile bizzat kendisi ilgileniyor. Çalıştığı otizmli çocuklardaki değişime şahit oldum, ona duacı olan çok aile var. Profesyonel yaklaşımı, doğru geribildirimleri, çocuklara olan sevgisi ve güleryüzü ile her zaman Çiğdem Hoca’ya güvenebilirsiniz. Kendisinin pek çok aileye daha dokunup şifa olmasını dilerim.”

Burak D.

https://cigdembuzul.com/wp-content/uploads/2021/02/smile.jpg

Arkadaşları ile konuşmada yarışır hale geldi

“Konuşma geriliği olan oğlumuza uzman birinin desteği gerektiğine karar verince araştırmalarım bizi Çiğdem Hanıma götürdü. Bizim çok uğraşıp da konuşturamadığımız oğlumuz Çiğdem Hanım sayesinde geri kaldığı yaşıtlarını yakalayıp onlarla yarışır hale geldi. Ayrıca ebeveynler olarak nasıl iletişim kurmanız gerektiği konusunda bizleri de bilgilendirdi. Kendisine oğlumuzu bize kazandırdığı için minnettarız.”

Kerim Y.