Home Çocuklarla Online Psikoterapi

Çiğdem Buzul – Konuşma ve Dil Terapisi

Çocuklarla Online Psikoterapi

Duyguların bunaltıcı olduğu ve zor düşüncelerin günlük hayatımızın büyük bir bölümünü esir aldığı zamanları çocuklar ve yetişkinler olarak sık sık yaşıyoruz. Böyle zamanlarda duygularımızı keşfetme ve anlama ihtiyacı, düşüncemizi veya yaşam tarzımızı ayarlama ihtiyacı her zamankinden daha güçlü görünüyor.

Psikoterapi, çocuklar ve yetişkinler olarak becerilerimizi geliştirmemize ve mevcut ve gelecekteki olaylarla yüzleşme becerimizi güçlendirmemize yardımcı olmak için önemli bir araçtır. Çocuğunuzun var olan problemlerini çözmek için sizi bu çalışmada ve keşifte bize katılmaya davet ediyoruz, amacımız problemler karşısında size ve çocuğunuza en uygun olduğunu düşündüğünüz şekilde karşılık verme yeteneğinizi geliştirmenize ve problemlerinizi çözmenize yardımcı olmaktır.

Mevcut veya geçmiş ilişkiler, olumsuz düşünme, stres, travma, öz saygı, yas, aile ilişkileri, çocuklarımızın yaşadığı problemler vb. olsun insanlar yaşamda birçok deneyim yaşar.
Çocuğunuza sunabileceğimiz şey online terapi ile daha fazla öz farkındalığa ulaşmasını sağlamak, bağımsız bir şekilde karar vermesini ve seçim yapmasını mümkün kılmak , verimli başa çıkma mekanizmaları oluşturmasını sağlamak, seçtiği ve değer verdiği bir hayat yaşamasına yardımcı olmaktır.
Çocuklarla online psikoterapi hizmetimiz hakkında bilgi almak için bizleri arayın.

Çocuklar davranışlarla veya duygusal zorluklarla mücadele ederken, ailelerinin  yardım almaları gerekir çünkü bu çocuğun tek başına çözeceği bir durum değildir.   Aile danışmanlığı bu yüzden en başarılı terapilerden biridir. Tüm davranış ve duygular bir bağlam içinde var olur. Çocukların aile ve okul ortamının; nasıl düşündükleri, hissettikleri ve nasıl davrandıkları üzerinde hem doğrudan hem de dolaylı etkileri vardır.

Çocuklarının davranışlarıyla mücadele eden ebeveynler için terapi, çocuklarının davranış problemlerine tam olarak neyin sebep olduğunu anlamalarına yardımcı olur. Aynı zamanda çocuklarının daha iyi olmalarına  yardımcı olacak stratejiler de öğrenirler.

Kanıtlar, dışarıdan bir uzmanın rehberlik ve tavsiye sunmasının zor davranışları yönetmeye çalışan ebeveynler için etkili bir tedavi şekli olduğunu göstermektedir.

 Ek olarak,

Bilişsel Davranışçı Terapinin davranış sorunları olan çocuklar ve ergenler için de etkili bir tedavi olduğu gösterilmiştir. Bu yöntem, çocuğa düşünceleri, duyguları ve davranışları yönetmeyi öğretir ve yaşamın her alanında kullanabileceği etkili bir araç olabilir.

    İletişime Geçin