Blog Özel Çocuklarımız ve Konuşma Terapisi

Merkezimizde, özel gereksinimi olan bireylere yönelik hem konuşma terapisi hem de özel eğitim  verilmektedir. Bebekler, çocuklar ve ergenlerle yürütülen çalışmalarımızın yetişkinlere yönelik olan kısmında ise hem özel eğitim alanında hem de konuşma terapisinde farklı bir çalışma yürütülmektedir.

Özel Eğitim

Özel eğitime gereksinimi olan yetişkin bireylerin terapisini merkezimizde yapılmaz, bunun yerine yaşadığı ortamda birey için gerekli olan becerileri belirlenir ve bunları çalışması için aile ya da bireye bakan kişi ile ortak çalışma yürütülür. Eğer bu birey bağımsız yaşam becerileri konusunda da yardıma ihtiyaç duyuyorsa, özel eğitim desteği sağlanır ve bireyle işlevsel akademik beceriler çalışılır.

Konuşma Terapisi

Ayrıca istenildiği takdirde özel eğitim hizmeti ve konuşma terapisi merkezimizden birlikte alınabilir. Bireyin konuşma terapisi almaya hazır olup olmadığını yaptığımız değerlendirme sonucu belirler ve hazır değilse ne yapılması gerektiğini size aktarırız. Özel eğitim desteğine ihtiyacı varsa önce o desteği verir ve sonra konuşma terapisine başlatırız.

Yoğun eğitim elbette ki faydalıdır ama en faydalı eğitim, düzenli devam edilen ve evde de pekiştirilen eğitimdir. Zaman çok çabuk geçtiği için bireyin işine yarayacak ve yaşam kalitesini arttıracak  amaçlar her zaman önceliğimizdir.


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u9584970/public_html/wp-content/themes/celeste/views/prev_next.php on line 10
previous
Çocuklarda Dil Gelişimi

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/u9584970/public_html/wp-content/themes/celeste/views/prev_next.php on line 36
next
Artikülasyon (Sesletim) Bozukluğu Nedir?